הצהרת נגישות

החדשנות בתשתיות אנרגיה

חברת תשתיות אנרגיה מקדמת חדשנות וטכנולוגיה בתחומי האנרגיה, על מנת לשפר יעילות, להגביר את יכולת החברה להתמודד עם אתגרים עסקיים, סביבתיים וחברתיים וליצור ערך מוסף עבור החברה, לתועלת הציבור ומשק האנרגיה בפרט.
החברה מתמקדת בפיתוח והטמעת רעיונות חדשניים, בקידום שיטות עבודה וניהול חדשניות וביצירת קשרים עם חוגים אקדמיים, סטארטאפים עסקיים וחברתיים על מנת לקדם שיתוף פעולה ופרויקטים חדשניים.

תשתיות אנרגיה

תשתיות אנרגיה הינה חברת התשתית הלאומית של משק הדלק והאנרגיה בישראל, אשר נמצאת בבעלות מלאה (100%) של המדינה. החברה מספקת את צורכי משק האנרגיה ואחראית על שמירת הרציפות והעצמאות האנרגטית של מדינת ישראל ותושביה בשגרה ובחירום. פעילותה מתמקדת בפריקה, איחסון וטעינה של נפט גולמי ומוצריו, אחסון תזקיקי דלק, ניפוק מוצרי הדלק לחברות השיווק והזרמת הדלק לצרכני החברה בהם הצרכנים הגדולים בישראל: חברת חשמל, בזן, חברות הדלק, משרד הביטחון, צה"ל, רשות שדות התעופה.
לחברה מתקנים פרוסים ברחבי הארץ הכוללים מיכלי איחסון לנפט ותזקיקים, נמל דלק וקווי הולכה הפרוסים ברשת בתת הקרקע לאורכה ולרוחבה של המדינה.

פרויקטים בתחום החדשנות

חברת תשתיות אנרגיה, כחלק ממאמציה לקדם פתרונות אנרגטיים יעילים וירוקים מקדמת כמה פרויקטים בתחום:

גדר סולארית-הרעיון של גדר סולארית משלב טכנולוגיה חדשנית עם צורכי אבטחה מעשיים, חברת תשתיות אנרגיה לא רק משפרת את אמצעי האבטחה אלא גם תורמת לעתיד ירוק ובר קיימא יותר.

הרבגוניות ויכולת ההתאמה של גדרות סולאריות הופכות אותן לנכס בעל ערך עבור כל ארגון המבקש לחזק את תשתית האבטחה שלו תוך הפחתת טביעת הרגל הפחמנית שלהם.

אגירת אנרגיה- אגירת אנרגיה בסוללות מהווה תחום מרכזי בתחום האנרגיה המתחדשת והקידום הטכנולוגי. השימוש בסוללות לאגירת אנרגיה מאפשר לשפר את ההתאמה  בין הפקת האנרגיה לבין הצרכים המשתנים שלה.

הסוללות מספקות פתרון גמיש ונייד לאגירת אנרגיה בזמן שאין צורך בה, ושחרורה כאשר היא נדרשת. השימוש בסוללות מקנה יציבות לרשת החשמל, מתוך אופציה לשמור על זרם יציב ולספק אנרגיה בזמני השיא או בהתאם לזמני חירום.  האפשרויות הטכנולוגיות משתפרות באופן תמידי וגורמות לצמיחה מהירה של שימוש במתקנים אלו.

מימן- התחזיות העולמיות צופות כי כ-18%-20% ממשק האנרגיה העולמי בשנת 2050 יהיה מבוסס על מימן. התועלות משילוב מימן במשק האנרגיה כוללות: הפחתת פליטות גזי חממה, אגירת אנרגיה לטווח ארוך, פיתוח ושימוש נרחב של אנרגיות מתחדשות, ייצור מימן כחול ע"י תפיסת פחמן, פריסה גיאוגרפית של מקורות אנרגיה הגברת הביטחון האנרגטי ושימושים צבאים המביאים לשיפור יכולות משמעותי. החברה מקדמת פרויקט של בדיקת התאמת תשתיות החברה לשימוש במימן ,בנוסף, מקדם הקמת מתקן לייצור מימן באחד ממתקני החברה.

SAF- אחד התחומים הבולטים בתחום שינויי האקלים והפחתת הפליטות בתעופה הינו שימוש בדלקים תעופתיים ברי קיימא (SAF-sustainable aviation fuels ). השימוש בדלקים תעופתיים מהווה גורם זיהום מרכזי של תחום התעופה וחיל האוויר בפרט. ישנן מדינות ושדות תעופה ברחבי העולם שהחלו לשלב דלק תעופה בר קיימא (SAF) בשרשראות אספקת דלק התעופה שלהם. אחסון, הובלה ומיזוג של SAF מתרחשים בדרך כלל בשלבים שונים בשרשרת האספקה.

דלק בר קיימא (SAF) הוא דלק תעופתי המופק מחומרים ביולוגיים שאינם נפט, כגון פסולת חקלאית, שמנים צמחיים ואצות. SAF נחשב לפתרון מבטיח להפחתת פליטת גזי חממה (GHG) מתעשיית התעופה, שתורמת כיום לכ-2% מהפליטות הגלובליות. החברה מספקת את צורכי משק האנרגיה ואחראית על שמירת הרציפות והעצמאות האנרגטית של מדינת ישראל ותושביה בשגרה ובחירום ולכן  מקדמת פיתוח של תשתיות איחסון והולכה של דלקים סינטטיים.

אתגרים

בקשה לקבלת מידע למו"פ להצבת אמצעי ייצור אנרגיה

אתגר מס. 21/138

בקשה לקבלת מידע למו"פ להצבת אמצעי ייצור אנרגיה מתחדשת במאצרות מיכלים 

לפרטים

בקשה לקבלת מידע לפתרון אתגרי בטיחות, תפעול ואגירה

אתגר מס. E2300008

בקשה לקדם איתור אמצעים טכנולוגים לתחומים תחזוקה, בטיחות ואגירה

לפרטים

לקבלת מידע על אתגרים

הצטרפו לרשימת הדיוור

אשמח לקבל עדכונים