הצהרת נגישות

ההיסטוריה שלנו

תשתיות אנרגיה בע"מ היא חברת האנרגיה הלאומית של מדינת ישראל
 • 1931

  תחילת הדרך

  הסיפור של חברת תשתיות אנרגיה מתחיל עוד בשנות ה-30 של המאה הקודמת, בימי המנדט הבריטי בארץ ישראל. הממשלה הבריטית ששלטה בארץ ישראל בימים ההם, ראתה חשיבות כלכלית ואסטרטגית באזור נמל חיפה, בהיותו עתיד לשמש נקודת מוצא לייצוא נפט ותזקיקי נפט לבריטניה הגדולה.

  בשנת 1931 נחתם הסכם בין הנציב הבריטי העליון בארץ ישראל לבין חברת הנפט העיראקית (I.P.C)  להעברת נפט גולמי בצנרת תת קרקעית מעיראק דרך עבר הירדן לחיפה וממנה ליצואו במכליות ים.

 • 1934

  הנחת התשתיות והקמת מערך אחסון

  חברת I.P.C השלימה את הנחת קטע צינור הדלק התת קרקעי מכירכוך שבעיראק ועד לחיפה, זאת , במקביל להקמת בית זיקוק בחיפה באמצעות  חברה אחרת.

  פעולות אלו היוו את הבסיס להקמתה שלתשתית נרחבת באזור מפרץ חיפה לצורכי נפט גולמי ותזקיקי דלק ובכללם: נמל ליצוא תזקיקים, מיקשרים לייצוא נפט גולמי וכן מתקני אחסון לצד מערך של קווי דלק . תשתית זו ברובה הגדול משמשת אותנו, חברת  תשתיות אנרגיה גם בעת זו.

 • 1950

  הטלת החרם הערבי על מדינת ישראל

  לנוכח  הטלת החרם הערבי, שכתוצאה ממנו הסתלקו הבריטים מכלל פועלם בארץ, הקימה ממשלת ישראל חברה ממשלתית בשם "שירותי נפט" אשר נכנסה בנעליה של החברה הבריטית והפעילה את תשתיתה עבור המדינה.

  במהלך השנים, עם התפתחותה הכלכלית של המדינה, גבר הצורך של המשק בדלק וכן בפיתוח תשתית הדלק במרכז הארץ ובאזוריה הדרומיים, בהם התפתח מרכז הכובד הכלכלי והתעשייתי. על מנת לעמוד בצרכים המשתנים, הגדילה החברה את כושר האחסון שלה, הרחיבה את קווי ההולכה והקימה מסופי דלק חדשים, נמלים ומסופי ניפוק. במהלך שנים אלה נפרסה לאורכה ולרוחבה של המדינה תשתית דלק חיונית המיועדת לשרות צורכי המדינה.

 • 1990

  זרוע הביצוע של מדינת ישראל

  בחלוף השנים, התפתחה והתקבעה החברה  כחברת התשתית המובילה במשק הדלק והאנרגיה של מדינת ישראל ושמה שונה מ"חברת שרותי נפט בע"מ" ל"חברה לתשתיות נפט ואנרגיה בע"מ ".

 • 2021

  צופים פני עתיד

  החברה מנתחת בקביעות ומקצועיות  את מצב משק הדלק בארץ ובעולם, מצב האקלים ואיכות הסביבה והשנויים הגלובאלים רבתי המתחוללים מול עיננו ומטיבה להבין כי  הנפט והמקורות הפוסיליים לא יהיו עוד "מלכי האנרגיה" והמרוץ למציאת תחליפים בעיצומו.  התוכנית האסטרטגית של החברה קובעת בחינה ,היערכות  וכניסה לאפיקים חדשים ופעילות בתחומי אנרגיה חדשניים. לפיכך, עודכן שמה של החברה ל"תשתיות אנרגיה בע"מ".

 • 2022

  מקדמים את עתיד משק האנרגיה הישראלי

  כחלק מהתוכנית האסטרטגית של החברה ולאור היעדים שהציבה מדינת ישראל להפחתת השימוש בדלקים פוסיליים, בשנים הקרובות תפתח ותקדם החברה את תחום אגירת אנרגיה, באמצעות מימן ירוק מתחדש, וטכנולוגיות אלטרנטיביות וחדשניות אשר יבטיחו המשך אספקת צרכי האנרגיה העתידיים של מדינת ישראל ושמירה על הביטחון והרציפות האנרגטית בשגרה ובחירום.

To Top